Zaproszenie na film „Rozumiemy się bez słów”

Rozumiemy się bez słów

Kochani!

Wtorkowy specjalny pokaz filmu „Rozumiemy się bez słów” zgromadził prawdziwe tłumy. Sala kinowa Kinoteki wypełniona była po brzegi. Z zaproszenia skorzystali CODA, Głusi, przyjaciele i sympatycy oraz zwycięzcy naszego konkursu.

Podczas projekcji wśród publiczności wybuchały salwy śmiechu, choć było również widać łzy wzruszenia. Temat poruszany na dużym ekranie dla wielu odbiorów był bardzo bliski i osobisty. Film bardzo się podobał i większość gości będzie polecała go do obejrzenia innym. Spotkaliśmy się jednak z informacją, że niektóre reakcje bohaterów filmu były przesadzone. Wydaje nam się, że jest to celowy zabieg reżysera, aby na niektóre sprawy zwrócić szczególną uwagę; i chyba mu się udało, skoro to zauważyliście.

Po emisji filmu odbyła się bardzo spontaniczna rozmowa z zaproszonymi gośćmi: Olga Bończyk – aktorka, piosenkarka, CODA; Piotr Nowak – aktor, reżyser, CODA; Małgorzata Czajkowska – Kisil i Ela Dzik – Stowarzyszenie CODAPolska; Sławek Łuczywek – Migam.org. Uczestnicy rozmowy podzielili się opiniami o filmie, przywołali osobiste wspomnienia i byli zgodni, że ten film dla CODA-ków jest niezmiernie ważny.

Pokaz filmu zakończył się warsztatami Zuzy Marczuk – osoba słysząca, która śpiewa i wykorzystuje równocześnie język migany. Całą rozmowę tłumaczyła na język migowy: Magda Schromová, Agnieszka Osytek, Paweł Żurawski,  Bardzo dziękujemy firmie Monolith Films za zorganizowanie tego wydarzenia, wszystkim za obecność na pokazie, uczestnikom za ciepłe i mądre słowa.

P.S. Pani Olga Bończak i Pan Piotr Nowak, ku naszej radości i zaskoczeniu, w rozmowie nazywali siebie CODA.

„Rozumiemy się bez słów” od 29 maja 2015 w kinach!

Kochani CODA

Dostaliśmy prezent od losu. W kinach na terenie całej Polski od dnia 29.05.2015 będzie wyświetlany film „Rozumiemy się bez słów”.
Paula – nastoletnia bohaterka filmu – jest Coda i Soda. To coś wyjątkowego, że możemy obejrzeć film z sytuacjami z życia, które sami tak doskonale znamy i rozumiemy. Film reklamowany jest wprawdzie jako komedia obyczajowa, ale ja, kiedy obejrzałam zwiastun, miałam łzy wzruszenia w oczach.
Warto zobaczyć, warto pokusić się o refleksję, warto zaprosić znajomych i rodzinę. 
CODAczka.

16_RozumiemySieBezSlow_CODAPolska

15_RozumiemySieBezSlow_CODAPolska    14_RozumiemySieBezSlow_CODAPolska

13_RozumiemySieBezSlow_CODAPolska    11_RozumiemySieBezSlow_CODAPolska12_RozumiemySieBezSlow_CODAPolska